Aby netekla, kam nemá

20. 3. 2023 0 Comments

Dostali jste vyúčtování vodného a stočného za minulý rok a nestačíte se divit, jak velký nedoplatek vám vznikl? Tak to je na čase, abyste dali svou domácnost do latě. A kdo vám v tom může pomoci? Šikovný instalatér! Pokud má vaše domácnost velkou spotřebu vody, měli byste zvážit všechny možnosti, jak vodou šetřit. V první řadě není od věci, pokud pozvete instalatér Praha a necháte si zkontrolovat, jestli vám někde voda neuniká. V rodinném domku je třeba se kouknout i na potrubí vedoucí do domu a v bytovém domě je potřeba kouknout se do šachtic, kudy je vody vedená v trubkách.

voda

V domácnostech byste měli mít na WC úsporné splachování, které rozlišuje, jestli je potřeba spláchnou malým množstvím nebo celou nádržkou vody. Šikovný instalatér splachování vymění během chvilky a úspora může být skutečně veliká. V rodinných domech se dá vymyslet splachování WC vodou, která odtéká z vaší koupelny a to jak z umyvadla a vany, ale hlavně z pračky. Proč nevyužít tuto vodu?

vana

O způsobu šetření pitné vody náhradou za dešťovou na zalévání zahrady, to je už snad dostatečně rozšířené a pod okapy už jistě máte IBC kontejner na sběr dešťové vody ze střechy. Bez vody to nejde, ale vodou musíme šetřit. Letošní zima nebyla nijak vydatná, co se sněhových srážek týká a tak nejsou hory zásobené spodní vodou jako jiné roky. Tato situace se může zhoršovat a jednoho dne začnou ubývat i vody v přehradách, ze kterých bereme pitnou vodu. Šetřit se vyplatí nejen finančně, ale hlavně s ohledem na životní prostředí. Vše, co teď ušetříme, se jednou vrátí našim dětem a vnoučatům. Můžete si dopřávat koupel ve vaně, ale použijte vodu ještě na něco dalšího, než ji vypustíte do kanalizace. A pokud to nelze, tak se raději sprchujte, je to mnohem úspornější. Že nevíte, jak vodou u sebe doma šetřit? Tak se zkuste zeptat šikovného instalatéra.