Barcelona

12. 2. 2023 0 Comments

La Pendrera, Casa Milà, patří mezi památky UNESCO. Postavil ji Antoni Gaudí. Antoni Gaudí byl architekt plný fantazie. Budova byla postavena v roce 1905 a je celá zakřivená. La Pendrera znamená v překladu kamenolom. Barevné sochy, zídky či struktury, to je charakteristické pro Park Güell, jehož architektem je Antoni Gaudí. Připadáte si zde jako v krásném snu! Zde se nechal inspirovat právě i malíř Salvador Dalí. Park  najdete na strmém svahu a tak se vám naskytne krásný pohled na Barcelonu. Park je také na seznamu UNESCO. Jak jsem již zmínila, Barcelona je přímořské město a tak zde se nachází krásné pláže.

Pláž Barceloneta

Jednou z nich je pláž Barceloneta, na kterou se dostanete cobydup od centra města. Je to třetí nejlepší městská pláž z celého světa. Je dlouhá 2km a pyšní se hebkým světlým  pískem. Krom opalování a koupání se v moři, zde můžete využít obchůdky, bary či restaurace. Bezplatné toalety a sladkovodní sprchy jsou samozřejmostí, moře je poklidné. Na pláž se dostanete také metrem, tramvají, autobusem či lanovkou. L’Aquàrium je další super atrakce Barcelony! Můžete zde obdivovat mořský svět v podmořském tunelu. Atrakce nabízí i možnost potápět se mezi žraloky, podmořská klec zajistí bezpečí.

Barcelona

Na jihu Barcelony se nachází kopec Montjuïc. Je to oáza plná zeleně, klidu i památek v rušném městě a zde si pěkně odpočinete. Spatříte zde zpívající fontánu, telekomunikační věž, vojenskou pevnost,3 botanické zahrady  a mnoho dalšího. Parc de la Ciutadella zase nabízí krom odpočinku spousta ploch vody. To v horkých dnech jistě oceníte. Najdete zde ZOO, fontánu Cascada i parlament, nebo Hrad tří draků. Zábavní park Tibidabo nabízí 25 atrakcí a vznikl počátkem minulého století. V Barceloně můžete najít Torre Glories, což je nejvyšší mrakodrap města a měří skoro 150 metrů! V Barceloně také najdete třeba i monument Kryštofa Columba, muzeum Piccasa, či kostel Sagrada Familia. Sagrada Família. Tak co si vyberete?