Jak důležité jsou doplňky stravy

24. 2. 2023 0 Comments

Doplňky stravy v podobě různých vitamínů a dalších látek prospěšných pro naše tělo najdeme všude. Dnes už se zdaleka neprodávají jen v lékárnách, ale najdeme je i běžně třeba v různých supermarketech. Jak moc důležité je užívat doplňky stravy a jsou nám opravdu k něčemu? Z každé strany na vás vyskakují reklamy, které tvrdí, že právě tento doplněk stravy se musíte nutně koupit, protože bude přelomový pro vaše zdraví. Je pravda, že doplňky stravy nám mohou velmi pomoci. Pokud třeba víte, že určitý vitamin nepřijímáte dost v rámci vaší běžné stravy, je určitě na místě, abyste ho dodali vašemu tělu prostřednictvím vitaminových doplňků.

tabletky

často mají lidé problém přijmout třeba dostatek vitaminů B, který je přitom pro naše tělo velmi důležitý. Podporuje náš imunitní systém, podporuje metabolismus, funkci našich nervů, a napomáhá taky zdraví naší kůže a zraku. Nedostatek vitaminů B může vést k psychickým problémům jako je stres, deprese nebo úzkosti.

Další vitamínový doplněk, který užívá hodně lidí, jsou omega 3 mastné kyseliny. Ty jsou důležité zejména pro lidi, kteří se aktivně věnují sportu. Napomáhají totiž správné funkci vašeho pohybového aparátu a podporují funkci kardiovaskulárního systému. Pokud si chcete budovat svalovou hmotu, i k tomu vám napomůže omega 3 mastná kyselina. Její nedostatek může způsobovat únavu, náladovost, nebo i potíže s pamětí.

tabletky

Hodně užívaným doplňkem je také kolagen. Přírodní kolagen je pro nás při pravidelném užívání velmi prospěšný. Tato bílkovina totiž plní v našem těle důležitou funkci, a problém je, že jak stárneme, tak hladina kolagenu v našem těle se postupně snižuje. Přitom kolagen je zodpovědný za zdraví vašich kostí, svalů, šlach a celkově pohybového aparátu, a má také vliv na to, jak vypadá vaše pleť. Při nízké hladině kolagenu dochází k předčasnému stárnutí vaší pleti.