Obsluha datových schránek

25. 3. 2023 0 Comments

Postihlo to každého. Lidé houfně rušili dávno nefungující živnosti, a s tím i onu věc, o kterou nestáli. Není se co divit, všichni to považují za práci navíc. Ono je totiž třeba tu schránku kontrolovat. Tak se věci mají a asi zatím jiné nebudou. I když schránku podnikatel nekontroluje, setká se s fikcí doručenosti, což je krásný výmysl někoho někde za zeleným stolem. Asi víte, oč jde, ale pro jistotu. Fikce doručení je to, že dopis, je jedno, zda v datové schránce nebo běžnou poštou se po deseti dnech v případě datových schránek považuje za doručený. V každém případě, není třeba se datové schránky obávat. Domnívat se, že ji nestihnete obsloužit. Je to totéž, jako kdybyste nepřijímali klasickou poštu, respektive ji jen nepřečtenou házeli do koše.

zpráva

Faktem je to, že existují firmy, které obslouží datovou schránku za vás. Budete to mít úplně bez starostí. A už si nemusíte říkat. „Nemám čas kontrolovat si svoji datovou schránku“. Bude to zcela mimo vás. To je věcička, že? Vy se jen domluvíte na četnosti zasílaných zpráv o tom, co v datové schránce máte, tedy co přišlo. Samozřejmě si zvolíte i formu, jako máte být informováni. Většinou to bývá formou SMS zpráv, nebo také na některém z chatů, nebo mail. Je to čistě vaše věc a vaše volba. Vy už pak jen určíte, co je pro vás důležité a co ne. Ve své podstatě se vámi najatá firma stane jakousi sekretářkou, která vám bude k ruce v obsluze datové schránky. A přijde vás to mnohem levněji než hezká slečna sekretářka.

sekretářka

Uvažte tedy, jak se k té své schránce zachováte. Je a bude to nadále běžná forma komunikace hlavně s úřady. Běžným mailem nevyřídíte tolik, jako přes datovou schránku. Nuže, neváhejte, za dotaz nic nedáte a zkuste se s firmou spojit. Odkaz je uveden výše, ta dlouhá věta. Stačí na ni kliknout a už jste na webu, kde se dozvíte podrobnosti.