Ploty nebo volnost?

17. 4. 2024 0 Comments


Proč většina lidí své pozemky oplocují? Je to ze strachu, že vás někdo vykrade, nebo že nechcete, aby k vám někdo chodil. Dobrých důvodů je hodně proč mít oplocené pozemky. Jedním z dobrých důvodů je například to, že máte čtyřnohého kamaráda, který by vám bez plotu mohl utéct. Není to o tom, že by byl útěkář, ale spíš o tom, že by neviděl hranici pozemku a šel by se procházet někam jinam. Proč nejít prozkoumat sousedovu zahradu, když by mohl na ní najít něco dobrého. Spousta psů se vrhne na jahody nebo na jiný druh ovoce a nezůstane po jeho sběru nic. Soused určitě na svém pozemku neuvidí rád vašeho psa, jak mu dělá díru v záhonu, kde má zasázené brambory a cibuli.

betonové ploty

To je dobrý důvod jak zabránit svému chlupáčovi, aby se držel v bezpečí a doma. Nemuselo by se jednat, jen o souseda. Když by měl volnost, mohl by utéci na silnice, kde by ho mohlo srazit auto, nebo by mohl skočit pod vlak, což nechce žádný majitel psu. Když už si nějakého kupujete nebo berete z útulku, chcete mu dát milující domov a mít ho jako svého parťáka na výlety, ale i na ochranu domu, když se nejedná o některé menší plemeno, jako je čivava. Ta vám dům nejspíš neochrání. Dalším dobrým důvodem je vlastní soukromí, kde se vám bude hodit velký a neprůhledný plot jako je betonový plot.

betonové ploty

Na zvědavé sousedy nebo na sousedy, se kterými jste si nesedli, a ztěžují vám život, nechcete mít nic společného, na to se na ně každý den dívat na zahradě. Dobrý důvod je taky ochrana, na oplocený pozemek se lidé, ale i zvěř dostane mnohem složitěji, než když máte k domu volný přístup a mohou vám vlézt rovnou na zahradu a k terasovému posezení. V dnešní době nemůžete věřit nikomu. I z vašeho souseda se po nějaké době, může vyklubat nebezpečný maniak. Posledním důvodem je ohraničení pozemku jako takového, abyste věděli při svém opečovávaní, co patří vám a co máte zvelebovat a co už vaše není a nemáte na to právo, ani se o to nemusíte starat. Většina lidí, kteří mají svůj dům oplocený, tak se o něj starají, dohlížejí na velikost trávy, na zahrádku a věnují svému místu dostatečnou pozornost.