Jak na ucpaný odpad?

26. 12. 2023 0 Comments


Ucpaný odpad, to zažil snad každý z nás. Obvykle nás to potká v tu nejhorší možnou dobu. Když už se to ovšem stane, je nutné tento problém nějak vyřešit. Jednou z možností je samozřejmě zavolat instalatéry, ale jsou i jiné možnosti, kterými můžete zkusit rozpohybovat váš odpad.

Tekutý čistič odpadů

Tekuté čističe odpadů seženete snad v každé drogerii nebo supermarketu. Můžete zkusit použít právě ty, aby se vám povedlo vyřešit váš ucpaný odtok. Nicméně pozor. Pokud je váš odtok ucpaný zcela, tekuté čističe tam lít nesmíte. Už vám s tím nepomůže a naopak může být nebezpečný pro ty, kteří se budou pokoušet poté odpad vyčistit. Tekuté čističe jsou totiž směsí chemických látek, které mohou způsobit vážné poleptání, poranění očí nebo plic.

toaleta

Horká voda

Pomoci vám může i něco tak obyčejného, jako je horká voda. Uvařte asi 10 šálků horké vody, dokud není úplně vroucí. Poté ji nechte asi minutku odstát a vylijte do odpadu. Pokud první pokus nezabere, nevěste hlavu. Možná budete muset zopakovat tento proces několikrát.

Píst

Víte, že existují speciální písty, kterými můžete uvolnit váš odpad? A zvládnete to pohodlně sami. Jen se ujistěte, že používáte správný typ pístu. Píst na odpad ve dřezu má jiný tvar, než píst na odpad k toaletě. Tohle je jedna z nejlepších metod na odstranění ucpaného odpadu z pohodlí domova.

umyvadlo

Odtokový had

K čištění můžete také použít pomůcku, která se jmenuje odtokový had. Jedná se o kovové lano, které má nerovný povrch. Lano je také flexibilní, takže se bez problému dostane do odpadu i tam, kde jdou různé záhyby. Tímto způsobem se většině podaří odpad pročistit.

Nezapomeňte ale, že pokud vám žádná metoda nebude fungovat, vždy je lepší svěřit se do rukou profesionálů, a neriskovat, že váš odpad zničíte úplně, což se vám může ve finále opravdu hodně prodražit a můžete zničit daleko více, než jen odpad.