Točené pivo pomocí domácí pípy

23. 12. 2022 0 Comments

Mít doma točené pivo z vlastní domácí pípy je velká výhra. Ačkoliv se to může zdát vaší manželce jako blbost, tak opak je pravdou. Pípa na pivo, sice stojí nějaké peníze, ale když si spočtete, za kolik vás poté vyjde pivo doma a v hospodě, tak jste na úplně jiné částce. Točené pivo doma si navíc mnohem více vychutnáte a může si s vámi sednout i vaše manželka. Můžete si tak udělat hezký víkend, kdy si zahrajete deskové hry a dáte si nějaké to točené pivo.

pípa na pivo

Samozřejmostí je, že jakmile si koupíte pípu, tak se to rychle dozvědí i vaši přátelé. Můžete tak rovnou udělat akci na zahradě, kdy u příležitosti i něco ugrilujete. Výběr piva bude čistě ve vaší režii a nebude vám do toho nikdo kecat. Konečně si tak nebudete muset stěžovat v hospodě na to, že hospodský točí neustále stejné pivo. Ovšem musíte brát v potaz, že pít pivo je jedna věc, ale o pípu na pivo se taky musíte postarat. Po každé akci je dobré vymýt trubky a pořádně pípu pročisti. Tím zamezíte zbytečnému smradu z trubek a navíc budete moct pípu při další akci ihned použít. V případě, že si lámete hlavu s tím, jak udělat proplach trubek, tak nemusíte zoufat. V dnešní době existuje jednoduchý set, díky kterému jde výplach jedna radost.

pípa na pivo

V případě, že přesvědčte manželku a pípu koupíte, tak myslete i na to, že existuje více narážecích hlav. Hned při koupi je proto dobré koupit všechny narážecí hlavy nebo set, který tyto hlavy má v základu. Samozřejmostí jsou pak rychlospojky a také trubky. V případě, že chcete mít vybavenou letní kuchyň, tak zvolte i prostředky na mytí skla. Určitě se vyplatí a výplachy tak budou mnohem snazší a můžete ihned začít čepovat nové pivo. Při dětské oslavě svých potomků navíc nemusíte čepovat pivo, ale můžete jim koupit bečku kofoly, nebo žluté. Zaručeně pípu tak využijete a budete dlouhé roky rádi, že jste jí koupili.