Vyklízení sklepů s profesionály

20. 4. 2024 0 Comments


Když se řekne vyklízení sklepů, je to poměrně široký pojem. Můžete si pod ním představit vyklízení malé sklepní kóje v panelovém domě, ale také rozsáhlé sklepení ve venkovské nemovitosti, která byla využívána jako zemědělská usedlost. Ve sklepích bývá obecně více prachu a vlhkosti, než kdekoli jinde, a setkáte se tu někdy i s předměty, které se běžně v domácnostech nevyskytují. Jestliže potřebujete vyklidit větší sklep, zaplněný mnoha věcmi, může se vám tu hodit výpomoc vyklízecí firmy. S čím byste se tu mohli setkat a co by vás tu mohlo nemile překvapit?

předměty ve sklepě

Sudy a barely s neznámým obsahem – sklepní prostory nebývají místem, které chodíme navštěvovat denně, stává se, že tu odložíme různé věci a zůstávají tu pak ležet ladem třeba déle, jak rok. Jestliže tu ponecháme některé nebezpečné předměty, například hořlaviny, a uložíme je do nádob, jejichž životnost je výrazně omezená, můžeme se tu dostat do vážných potíží. Vyklízecí firmy se mohou v některém sklepě potkat se zkorodovanými kanystry s naftou, petrolejem či lihem, se sudy s různými kyselinami a louhy, se stavebními materiály a čisticími prostředky s obsahem jedovatých látek atp.

vyklízení sklepa

Neskutečná špína – když se neuklízí v bytě dva měsíce, je to okamžitě v tomto prostředí patrné, což teprve ve sklepě, kde se neuklízelo dva roky. Vyklízecí firma vás tu ochrání před kontaktem se silnou vrstvou prachu, který bývá významným alergenem. Mimo jiné bývají ve sklepích hlodavci a hmyz, například pavouci, a kdo se jich štítí, neměl by vůbec do takových prostor vstupovat, natož v nich uklízet nebo je vyklízet.

Odložené zářivky – do sklepa také mnozí lidé ukládají to, co se rozbilo a přestalo fungovat. Sklep se pro tyto účely bezvadně hodí, protože není nutné nikam nic odvážet. Můžete tu objevit i staré nefunkční spotřebiče a mimo jiné i nebezpečné zářivky s obsahem toxické rtuti.