Moderní novostavba se vším všudy

15. 5. 2024 0 Comments


V současné době se staví spousta rodinných domů, a značná část z nich bude mít na střeše solární panely. Je to především rozhodnutí majitelů domu, na které má samozřejmě vliv propagace a dotace od státu. Mít solární panely se vyplatí z mnoha důvodů, a tím hlavním jsou peníze. Poslední roky můžeme vnímat všudypřítomné zdražování, které není příjemné pro nikoho. Zbytečně platíme o tisíce korun měsíčně navíc, a to hlavně za bydlení – a především za energie. Bez elektřiny se přitom neobejde nikdo, protože spotřebiče k životu potřebujeme.

montáž panelů

Na spotřebě záleží
Pokud se chystáte stavět moderní dům, jistě budete chtít využívat i technologické vychytávky. Jedná se zejména o chytrou domácnost, kdy budete moct spotřebiče, bezpečnostní kamery nebo i topení ovládat pomocí vašeho chytrého telefonu odkudkoliv, kde budete mít internetové připojení. Když budete třeba v práci, můžete si pustit pračku nebo začít vyhřívat podlahové topení. Je jen na vás, co všechno budete chtít, ale rozhodně vám taková možnost usnadní život. Je ale potřeba počítat s tím, že čím víc věcí budete mít na elektřinu, tím větší částky budete měsíčně platit za zálohy.

solární panely

Abyste neplatili tolik, musíte předem myslet na to, jak cenu snížit. I když ceny za elektřinu nepatrně klesají, stále nejsou na hladině, na které byly před zdražováním. Fotovoltaická elektrárna pro vlastní potřebu vám vyrobí vlastní elektřinu, kterou můžete využít hned anebo třeba později díky bateriím. Mít vlastní solární panely se vyplatí, protože díky nim se sníží spotřeba elektřiny od dodavatele logicky díky množství vyrobené energie ze solárů. Pro moderní bydlení doporučujeme pořídit si ostrovní systém, kdy budete mít velké množství elektřiny uložené i na později, takže nebudete dodavatele potřebovat ani v případě výpadku proudu třeba v důsledku poškození vedení.