Hygiena během menstruace

12. 4. 2023 0 Comments

Menstruace dokáže ženy pěkně potrápit, protože jde o hormonální proces v těle, který je doprovázen řadou zdravotních potíží. Mezi nejčastější problémy během menstruace se řadí

  • Bolesti břicha
  • Bolesti hlavy
  • Únava
  • Nespavost

Na všechny tyto problémy většina žen používá léky na bolest a také něco dobrého na nervy, protože menstruace trvá několik dní. Některé ženy ji mají dokonce natolik silnou, že nemohou ani chodit do práce. Na to reagovaly některé evropské státy, které těmto ženám na základě lékařského potvrzení dávají více zdravotního volna, a nemusejí tak chodit do práce.

žena břicho

Během menstruace je zvýšená potřeba hygieny. Krev která doprovází neoplodněné vajíčko po pár hodinách na vzduchu začíná zapáchat, protože se v ní množí bakterie. To je nejčastější důvod, proč tolik žen nemá rádo vložky – mohou být totiž cítit a to i při častější výměně. Pro řadu žen je to nehygienické, a raději používají tampony – ale ani ty nejsou úplně nezávadné. Nejlepším řešením jsou menstruační kalhotky a nebo kalíšky. V čem se liší?

žena v prádle

Obě tyto pomůcky jsou zdravotně nezávadné, používají se dlouhé roky a ušetří vám spoustu peněz. Kalíšek funguje podobně jako tampon, což zde ne každé ženě bude vyhovovat. Hitem posledních let jsou právě kalhotky, které se nosí místo běžného prádla. Jsou velmi savé, pohltí jak tekutiny tak zápach, a vydrží stejně dlouho jako vložky nebo tampony. Jejich pořizovací cena je sice trochu vyšší, ale při dlouhodobém propočtu vám vyjde, že jsou vlastně levnější než jednorázové pomůcky. Nebojte se je vyzkoušet, protože jsou velice pohodlné, diskrétní a komfortní. Existuje více druhů podle síly menstruace, takže stačí koupit kalhotky na slabou, střední i silnou menstruaci, a celou menstruaci budete chráněná. Je dobré kalhotky vyzkoušet zda vám nebude vadit pocit vytékající tekutiny, ale většina žen to přestane po nějaké době vnímat.