Jaký účinek mají bromové tablety do bazénu 5 kg

29. 4. 2023 0 Comments

Je smutnou skutečností, že se při údržbě bazénu bez chemie neobejdeme, tedy alespoň pokud chceme mít vodu čistou a kvalitní po celou sezónu. Z ní je pak zdaleka nejznámější chlor. Právě ten se nejčastěji používá k zamezení růstu řas, sinic a jiných mikroorganismů. Avšak není zdaleka jedinou látkou, kterou je možné k tomuto účelu použít. Další možností jsou bromové tablety do bazénu 5 kg Chlorito. Ty již nejsou ani zdaleka tak populární, především kvůli jejich poněkud nižší účinnosti a vyšší ceně. Přesto jejich obliba začíná v posledních letech stoupat.

klasická vířivka

To je způsobeno především nárůstem počtu vyhřívaných bazénu a vířivých van. Je totiž pravdou, že chlor při vyšších teplotách vody rychleji vyprchává, zatímco brom je podstatně stabilnější a vydrží déle. A vzhledem k tomu, že například vířivky bývají zpravidla vyhřívané na celkem vysokou teplotu, je jasné, že účinnost chloru by byla podstatně omezená. To samozřejmě platí i o klasických bazénech, vyhřívaných na teplotu nad 30 stupňů, ať už venkovních či vnitřních. Když k tomu přidáme i fakt, že právě vyšší teploty prospívají růstu výše zmíněných mikroorganismů, je jasné, že zde běžný chlor nestačí.

děti ve vířivce

Proto, pokud máme doma takovéto zařízení, je mnohem lepší vsadit na brom. V klasické chladnější vodě venkovního nevyhřívaného bazénu samozřejmě nebude mít ani zdaleka takový účinek, avšak, jak již bylo řečeno, čím dál více lidí má mimo ní i vyhřívanou vířivku. A zde jej rozhodně oceníme.

Je tedy jasné, že pokud si kupujeme podobné zařízení, je vždy dobré se informovat o tom, jak o něj nejlépe pečovat. Tak neuděláme nějakou základní chybu a prodloužíme jeho životnost, nehledě na prospěch, který to bude mít pro naše zdraví. Přeci jen, koupat se spolu s řasami není zrovna nejlepší nápad. Navíc tak předejdeme případným problémům, které by mohly nastat například díky ucpání trysek řasami, a následné nákladné opravě. To, že prevence je lepší, než léčba, totiž platí i zde.