Co se pije v Číně?

20. 1. 2024 0 Comments


Asijské země jsou známé i svou kulinářskou stránkou. Například nejrůznějšími nápoji. Čaje, alkoholické i nealkoholické nápoje, najdete tu všechny. A některé byste měli rozhodně vyzkoušet i vy.

Bílý čaj

Bílý čaj pochází právě z Číny a je jeden z nejoblíbenějších čajů k pití. A to nejen v Číně, ale ve spoustě dalších zemí. Je samozřejmě prospěšný našemu tělu, jako většina podobných čajů. Dobrá zpráva ale je, že autentický bílý čaj si můžete vychutnat i tady, nejenom v Číně, třeba bílý čaj darka-shop.cz

bílý čaj

Chryzantémový čaj

Chryzantémy možná znáte jako okrasné květiny, které spousta lidí pěstuje na své zahradě. Kromě toho se ale z chryzantém vyrábí skvělý čaj. Stejně jako předcházející čaj, i tento je velmi zdravý. Pomáhá nám s očistou jater, pomáhá správnému trávení nebo je účinný při zvýšené teplotě.

Sójové mléko

Toto mléko určitě znáte i z našich končin. Sójové mléko je velmi oblíbenou alternativou kravského mléka. V Číně se používá jako samostatný nápoj, a také je hodně uznáván jako zdroj bílkovin. Je to i z toho důvodu, že v Číně je daleko vyšší intolerance laktózy, než třeba v evropských zemích.

Kokosové mléko

Dalším z oblíbených nápojů je kokosové mléka, které se vyrábí z nastrouhaného kokosu. K tomu se přidá voda a cukr, čímž se vytvoří nasládlé, hustší pití. Neužívá se jen na běžnou konzumaci, ale také jako přísada do vaření.

kokosové mléko

Bubble milk tea

Další z nealkoholických oblíbených nápojů je bubble tea. Ten známe i u nás, v Číně je ale nejoblíbenější jeho mléčná verze. Do sladkého mléčného čaje se přidají rosolovité kuličky, nejčastěji se jedná o tapioku. Čaje bývají různě ochucené, ale základem je většinou černý nebo zelený čaj.

Jiuniang

Toto rýžové víno je v Číně velmi oblíbené. Má nasládlou chuť a trochu hustší konzistenci, než jiná vína. Chuť má v sobě tóny květin a medu. Obsah alkoholu je zde velmi nízký.