Existenční otázky

5. 2. 2024 0 Comments


Tyto otázky jsou velmi důležité. Už proto, že sahají daleko do budoucnosti. Ale také do té co je velmi blízko. Skutečně budeme mít z čeho zaplatit těm bohatým jejich již tak vysoké požadavky? Elektřina je věc potřebná. Dnešní domácnosti se bez ní prostě neobejdou. Bez ní nebudou schopny komfortního života. I když komfortního je možná drobátko nadnesené slovo. V každém případě je starost o budoucnost velmi na místě. A kdo se stará, ten pak bude mít.

býlí mezi panely

Ti, kteří přece jen vidí dopředu určitě již nyní přemýšlejí nad alternativními zdroji energie. A protože si těžko mohou pořídit soukromou vodní elektrárnu, přemýšlí se nad větrem a sluncem. A to druhé většinou vítězí. A pak už jen zbývá rozhodnout se, zda sluneční, nebo fotovoltaickou elektrárnu a může se začít montovat. Domníváte se, že sluneční a fotovoltaická je totéž a že je to jedno? Není. Sluneční panely přemění na teplo sluneční energii, kdežto fotovoltaické promění tepelnou energii na elektřinu. A my chceme vyrábět elektřinu, takže se budeme bavit o fotovoltaice.

náhradní zdroje energie

Je samozřejmé, že nestačí namontovat na střechu pouze panely a že to bude celé fungovat samo od sebe. Tak to jistě ne. Vše se musí propojit, a nakonec přivést k dalším přístrojům, mezi něž patří například i all-in-one box hes Joyce-energie. Tato velká krabice má uvnitř skoro počítač, který umí dělat vše automaticky. Tedy dělá to, co jinak musí člověk hlídat. V případě koupě tohoto přístroje však nemusí. Je to totiž jeden ze špičkových výrobků, kterému výrobce věří natolik, žena něj dává záruku dvacet pět let. Což je v této branži neuvěřitelně hodně. Nemá smysl zde vypisovat co všech tento pomocník dokáže, neboť jsou to činnosti pro laika, který ještě fotovoltaiku nemá poměrně neznámé věci. Ze všech vyberu jen dvě věci. Tak například umí asymetrickou dodávku a také v on-grid režimu na back-up výstupech neomezuje odběr na 10 kW.