Korálky nejen pro ozdobu

27. 2. 2023 0 Comments

Naše ruce nám umožňují uchopovat věci, malé i veliké a souhrnně to nazýváme jemnou motorikou. Ale tak jako se ji musíme naučit jako miminka a děti, tak se ji musíme snažit zachovat na stará kolena, kdy se s vyšším věkem motorika ztrácí a pro staré lidi je i prosté zapnutí knoflíku na svetru problém.

K rozvoji jemné motoriky u dětí můžeme využívat různé pomůcky. Nejrůznější prostrkávací hračky, kdy je potřeba vybrat správný tvar kostičky a prostrčit ji správným otvorem, nebo nejrůznější navlékací hračky s různými velikostmi kroužků, které se navlékají na středový trn. Ve vyšším věku dítěte přichází na řadu navlékání drobnějších předmětů, jako jsou třeba velkoprůvlekové korálky.

korálky

Velkoprůvlekové korálky https://www.prima-obchod.cz/produkty/koralky/velkopruvlekove-koralky jsou prodávané především pro maminky, které je používají na netradiční ozdoby, nebo na zakončení šňůrek od plavek či mikin, ale pokud dáte takové korálky dětem odpovídajícího věku, aby je náhodou nespolkly, zabavíte dítě velmi praktickým způsobem, protože na rozvoj jemné motoriky není snad nic vhodnějšího. Pro dětskou ručku už je uchopit korálek je velmi složitý úkon, natož pak provléknou dírkou v korálku šňůrku nebo bužírku. Navíc si malé slečny mohou vyrobit svůj vlastní šperk v podobě korálků na krk, což jim určitě udělá velkou radost. Jako bonus určitě je, že korálky můžete kdykoliv zase rozebrat a vytvořit si zcela nový, originální šperk.

korálky

Jemnou motoriku časem ztrácíme, upracované ruce našich babiček a dědečků už nejsou tak hbité. V mnoha centrech pro seniory je procvičování motoriky běžnou činností. Senioři, kteří vyrábějí nejrůznější ozdoby, tvoří z keramické hlíny apod. nedělají nic jiného, než že procvičují svou jemnou motoriku.

Naše prsty mají neuvěřitelnou schopnost jemných úchopů a přesných pohybů, ale musí se to naučit.