Liší se tiskárna štítků nějak od té klasické?

21. 6. 2023 0 Comments

Tisknout často potřebujeme nejen klasické dokumenty či obrázky, ale i jiné věci. Například v obchodech se velmi často jedná o štítky, které jsou pak umístěny u vystaveného zboží. K tomu je však zapotřebí speciální tiskárna.

Samozřejmě je nutné počítat s tím, že tiskárna štítků je poněkud dražší, než ta klasická, ať už černobílá nebo barevná. Je to proto, že její systém je mnohem komplikovanější. Navíc také nemá ani zdaleka tolik využití – na rozdíl od té běžné, na které můžeme tisknout text či obrázky prakticky v jakékoliv velikosti, zde vytiskneme pouze štítky.

žlutá tiskárna štítků

Jistě, i zde najdeme jak černobílou, tak barevnou variantu. Pokud tedy chcete například zvýraznit zboží v akci tím, že jeho cenu natisknete červeně, není v tom žádný problém. A pravdou je, že právě tuto možnost často využívají například klasické supermarkety.

Nabízí se tedy otázka, pro koho je vlastně tento typ tiskárny vhodný. Pro běžného člověka moc ne, neboť ten ji příliš nevyužije. A pokud již potřebuje výjimečně nějaké štítky vytisknout, vyjde jej mnohem levněji nechat si je udělat v profi tiskárně, než si kvůli tomu zbytečně kupovat tu na tištění štítků, zvláště vzhledem k její vyšší ceně.

černá klasická tiskárna štítků

Pokud jde o úřady, tak zde záleží na oddělení či konkrétní situaci. I zde je nutné občas vytisknout nějaký štítek, většinou však černobílý. Zde se jim tedy tento typ tiskárny poměrně hodí, byť pravděpodobně dají přednost té levnější černobílé. Zdaleka nejvíce ji však využijí již zmíněné obchody. Zde se používá prakticky každý den, neboť ceny se v podstatě neustále mění v závislosti na inflaci, ekonomických podmínkách i tlaku jak ze strany dodavatelů tak i zákazníků.

V klasických kancelářích pak záleží na tom, o jaký odbor se jedná, a jaké jsou přesně jeho potřeby. V některých z nich se využije, avšak pro většinu z nich je zbytečná, neboť tisknou v naprosté většině pouze klasické dokumenty. Záleží pak na tom, do které kategorie patříte vy.